הסיפור שלנו

יקב נטוף נוסד בשנת 1997 בכפר טרומן בידי מאיר עקל וזאב צינמון. בנטוף מייצרים יינות אדומים משובחים מזנים אציליים, שיראז, קברנה סוביניון, מרלו ובלנד "שלושה אצילים".

 

תפיסת העולם של הייננים הינה שילוב בין גישה מסורתית וטכנולוגיה מודרנית, זאת על מנת להגיע למוצר משובח ובעל יכולת התיישנות. הענבים מגיעים מחלקות קבועות בכרמים מטופחים הממוקמים בשיפולי עמק איילון.

 

היינות מתיישנים בין שנה וחודשיים לשנה וחצי בחביות עץ אלון אמריקאי או צרפתי והם מבוקבקים כאשר היין מגיע לאיזון מרבי בין פרי ועץ, טאנינים, ארומה וגוף.

לאחר הבקבוק עובר היין יישון של כשנתיים נוספות בתנאי אחסון מבוקרים.

 

מיום הבציר ועד חליצת הפקק עוברות כשלוש שנים לפחות. יינות היקב אינם עוברים סינון על מנת לשמר את מרב הטעמים והארומה.

 

היקב מייצר כ 5,000 בקבוקים בשנה ונחשב לאחד מיקבי הבוטיק האיכותיים בקרב אוהבי היין הישראלי.

הייננים של היקב

 בשנת 1997 חברו מאיר עקל וזאב צינמון לחלום משותף והקימו בחצר משק פסטורלית הממוקמת בכפר טרומן את יקב נטוף. מבנה האורווה של המשק הפך ליקב מודרני, בעוד שחדר החליבה הוסב והותאם לאחסנת היינות בתהליך ההתיישנות. בתוך זמן קצר הוקם באחת מפינות החמד, בינות לגפנים, עצי הזית, הרימון והתמר יקב בוטיק כפרי, הנושא את שם ואדי נטוף העובר בסמוך.

 

נאמנים לתפיסה לפיה ההשראה באה מהאזור, מקפידים ביקב על בציר ידני מחלקות קבועות בכרמים הסמוכים למושב באזור שפלת עמק איילון. טעמו של היין תלוי לא רק בסוג העינב אלא גם בסוג האדמה והאקלים בו הוא גדל, הכרמים נהנים מאדמת סחף דשנה ומאווררת ומהאקלים הייחודי לאזור מודיעים, תנאים המעניקים ליין את צבעו העז, טעמו העשיר ואת ריחו המיוחד.


מאיר עקל כורם וחקלאי, עוסק בייצור יין מזה שנים רבות. זאב צינמון איש הפקולטה לחקלאות, יינן בעל ניסיון, חבר אליו לעבודה משותפת.

 

תפיסת העולם של הייננים הינה שילוב בין גישה מסורתית וטכנולוגיה מודרנית. הם מלווים את הענבים מן הכרם עד הבקבוק, מניחים לו כשצריך ותומכים בו טכנולוגית על מנת להגיע למוצר משובח ובעל יכולת התיישנות.

 

בני המשפחה לוקחים חלק בעשייה ובפיתוח היקב.

 

"במו ידי נטעתי כרם, בעזרת שותפי זאב הקימונו יקב לתפארת ויין משובח ייצרנו".